Ultranízkoenergetické domy - ELMOUR

Konštrukčný systém LÖGLEN je výsledkom desaťročia výskumu a vývoja, otvára novú kapitolu v stavebníctve so svojimi vynikajúcimi technickými parametrami. Táto technológia vytvára nové a unikátne riešenie tým, že kombinuje dva systémy. Kombinujeme pilier oceľovú konštrukciu alebo drevo s ECO betónu (polystyrén betónové tehly a dosky) v špeciálnej technológii.

 

Pre názorné zobrazenie stavebného systému otvoriť katalóg

 

Vlastnosti ECO betónu :

Energetická úspora – tento materiál sa používa na zhotovenie „Ultranízkoenergetických stavieb“, počas výroby dochádza k výraznej  úspore oproti ostatným staveb. materiálom.

ENERGETICKÁ TRIEDA  :  AA+  -  výrazne energeticky úsporná stavba.                                         

Trvácnosť – Životnosť ECO-betónu je porovnateľná k s klasickým, bežným betónom .

Ekologickosť – ECO betón je počas výroby ako aj použitia ekologicky nezávadný, recyklovateľný a znovu použiteľný pre uvedené účely bez zmeny vlastností.       

Nezávadný – ECO betón nevytvára tepelné prestupy v stavbe, preto patrí medzi najlepšie hygienicky a zdravotne nezávadné materiály v súčasnosti. 

Protipožiarná odolnosť – hrúbka muriva- 41 cm s použítím správnej omietkovej zmesi sa takto zhotovená stavba samôže zaradiť  do A1 kategórie odolnosti požiaru, pričom do 240min. je schopný odolávať  1 000 C°- mu ohňu.

 

Overené vlastnosti zhotoveného rodinného domu v roku 2015 (okres V.Krtíš).                    

Leto r. 2016 (júl, august) denné teploty +30°C+37°C,nočné teploty +15°C +20°C, teplota v rodinnom dome bez chladenia a ventilácie (ešte neobývaný) rovnomerne od +22°C +24°C (deň,noc).                 

Zima r.2017 (január) extrémna zima 4-5týždňov,denné teploty -12°C -17°C,nočné teploty -20°C -28°C, teplota  v rod. dome bez kúrenia (ešte neobývaný) rovnomerne od 0°C +2°C (deň,noc) - OVERENÉ, POTVRDENÉ . Uvedený rodinný dom ma výmeru 215m², je zhotovený zo stav. systému LÖGLEN z ECO-betónu má (nosné murivo 41cm, podlaha 35cm, strop 41cm ECO-betón s oknami tzv.trojsklo) ešte nebol obývaný bez kúrenia a chladenia-uzavretý. Farba na maľovanie a voda počas celej zimy sa nachádzala v rod. dome.                 

TOP